06.03.2025
Chcete si s námi udělat výlet do lákavých dálek? Máte zájem nahlédnout do filiálek firmy Baťa ve světě? V tom případě pro vás máme tip!
Přesně za týden – 13. 3. – proběhne vernisáž krásné výstavy s názvem „Tehdy a teď, tady a tam“, kterou pro vás připravilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve spolupráci s Expedicí Z101, Klubem H+Z a Nadací Tomáše Bati. Jsme moc rádi, že jsme u takového projektu mohli přiložit ruku k dílu.
Co praví anotace?
„Výstava fotografií a artefaktů z cest českých cestovatelů ukazuje, jak vypadal svět TEHDY a TEĎ, jak se změnil či nezměnil TADY i TAM. Expedice Z100 a Z101 šly po stopách inženýrů Hanzelky a Zikmunda v Asii a v Africe. Ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati se zaměřili na firmu Baťa, která spojuje svět se Zlínem. Srovnání fotografií a filmů doplňují předměty výstroje a výzbroje cestovatelů tehdy a teď i ukázka zpracování a výroby cestovatelských fotografií.“
Určitě si výstavu nenechte ujít, k vidění bude v prostorách zlínského muzea až do konce září.