Nabízíme jedinečné prostory s výjimečnou atmosférou.
Můžete zde mít firemní schůzku, školení či podepisovat důležité dokumenty. Prostory, které vám Baťova vila poskytuje, jsou pro tyto akce jako stvořené. Na výběr máte z mnoha sálů a místností, každý si zde tak najde „to své“ podle jeho individuálních potřeb. Při konání větších akcí nabízíme propojení více sálů, získáte tak prostory, které byste jinde hledali jen marně.
nezávazná poptávkaV případě konání svatebních obřadů je pronájem prostor zpoplatněn částkou 10 000 Kč + DPH. Svatby probíhají v sále Dominika Čipery. V rámci ceny za pronájem je zahrnuto i focení ve vile/zahradě, nejdéle však po dobu jedné hodiny. Lze využít pouze privátního fotografa/kameramana, rovněž i hudba může být vybrána vlastní. Termín obřadu je vybírán předem ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati a matrikou města Zlína.
nezávazná poptávkaNěkdejší obývací pokoj, který je dominantním prostorem celého přízemí a to nejen rozlohou, ale také zachovanými autentickými prvky z dob, kdy ve vile žila rodina Baťová. Dominik Čipera byl dlouhá léta pravou rukou Tomáše Bati a měl výjimečnou schopnost realizovat jeho vize. Zastával významnou roli pro firmu a celé Československo během protektorátu.
K nejkrásnějšímu prostoru, ve kterém se zachovalo nejvíce autentických prvků, patří bezesporu jídelna. Proto byla pojmenovaná po Marii Baťové, manželce Tomáše Bati. Výjimečnost jídelny je zejména v jejím propojení s kuchyní, od které je oddělena skrytými dveřmi, se zimní zahradou a v neposlední řadě s obývacím pokojem, od kterého ji lze oddělit původními zatahovacími dveřmi.
Sál Jana A. Bati nevlastního bratra Tomáše Bati je původně knihovnou. Svou velikostí je totožný s jídelnou, avšak je vybaven originálními vestavěnými skříněmi a krbovým tepáním od Horejce. Je levým křídlem obývacího pokoje a navazuje na předsíň a sál Huga Vavrečky. Je vhodným prostorem pro komorní obchodní jednání, nebo je možné jej využít v rámci celého prostoru přízemí.
Nejdůležitějším místem celého přízemí je pracovna Tomáše Bati, která byla zařízená do autentické podoby. Je vybavena ředitelským nábytkem firmy Baťa z 30. let. Hlavním znakem pracovny je velkoformátové okno, jehož účelem bylo, aby měl šéf ten nejlepší výhled na továrnu. Pracovna nabízí místo k seznámení se nejen s osobností Tomáše Bati, ale i firmou Baťa. Jsou zde instalovány dobové fotografie a některé jeho osobní věci.
Prostory vily jsou ideální pro přednášky, besedy a společenské akce. V rámci představení knihy 99 sladkých teček Marie Baťové byl využit hlavní sál pro divadelní sezení s kapacitou 60 židlí. V čelní části sálu byl vytvořen prostor pro hudební doprovod a pozvané hosty. Oba boční sály – jídelna i knihovna sloužily jako prostor pro občerstvení. Využit byl také průchod z knihovny rovnou do zahrady.
Hlavní sál vily je vhodným prostorem pro pořádání koncertů. Jedním z nich byl i vzpomínkový koncert na manželku Tomáše Bati juiora, paní Sonju. Kapacita hlavního sálu byla plně využita – 70 míst k sezení a vytvoření prostoru pro hudební doprovod, včetně klavíru. Jídelna sloužila jako prostor pro podávání cateringu. Knihovna byla využita jako prostor pro konverzace, vybavena byla stad up stoly.
Prostory vily bývá často využívány k organizaci svatebních obřadů. Svatební obřady se odehrávají většinou v hlavním sále, ve kterém je vytvořeno sezení pro novomanžele a nejbližší rodinu (přibližně 14 míst k sezení). Zbylá část sálu je využita jako prostor pro stojící svatební hosty. Organizace obřadu probíhá vždy po důkladné konzultaci.